O mnie

Cześć! Koledzy mówią na mnie Łosoś, mam 30 lat i mieszkam w stolicy Wielkopolski, a to jest moja strona o gotowaniu!

Mam nadzieję, że będziesz ją często odwiedzać bo chciałbym się dzielić z Tobą pasją do gotowania. Gotowanie dla mnie to odkrywanie nowych smaków. Uczenie się nowych technik oraz doskonalenie już poznanych. To przygoda i wyzwanie.

Przygotowując swoje dania przeszukuję internet oraz książki kucharskie z całego świata by jak najlepiej połączyć wybrane składniki, odpowiednio je przyprawić i dobrać taką technikę, dzięki której powstanie rewelacyjne danie. Praktycznie nigdy nie trzymam się jednego, konkretnego przepisu od A do Z. Wolę korzystać z doświadczenia innych tworząc coś swojego.

Między innymi przez to, że sporo podróżuję służbowo – głównie na południe do Czech, Słowacji i na Bałkany jestem otwarty na nowe kulinarne doświadczenia. Mieszkałem 11 lat na Białorusi dlatego bliska mi jest kuchnia kresowa oraz wschodnioeuropejska. Ale też smaki Azji nie są mi obce – spotykałem się z nimi od małego – kuchnia kazachska, ormiańska, gruzińska.

W gotowaniu chodzi głównie o to by się dzielić przyrządzonym jedzeniem z innymi. Nie ma nic lepszego niż zadowolenie bliskich z pysznego posiłku. Na szczęście mam dla kogo gotować – to przede wszystkim moja żona. Bardzo się cieszę, że wspiera mnie w moich kulinarnych eksperymentach. Często też gotujemy razem – traktujemy to jak super zabawę (chociaż nieraz atmosfera robi się napięta, a niektóre sprawy stawiamy na ostrzu noża ;)). Fajnie kiedy mogę poczęstować jakimś super posiłkiem rodziców – czuję się bardzo spełniony kiedy rodzinie smakuje moja kuchnia.

Z żoną najbardziej dumni jesteśmy z naszej kuchni – wspólnie zaprojektowanej i własnoręcznie odmalowanej. Spędzamy w niej sporo czasu i zawsze sprawia nam to radość. Mam nadzieję, że tą radość chociaż trochę się uda przekazać w prezentowanych przepisach.

Zapraszam zatem do lektury oraz Smacznego!

13453836_1040273449343507_1923918550_n